Οδοστρωτήρας ο Γιάννης, ασταμάτητοι οι Μπακς (vid)

Οι Μπακς πήραν ακόμα μια νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στους Γκρίζλις με 114-127, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει double - double και να φτάνει τους 37 πόντους.

Την 17η νίκη τους πήραν οι Μπακς, που δυσκολεύτηκαν μέχρι να το πάρει πάνω του ο Γιάννης απέναντι στους Γκρίζλις, και να επικρατήσουν με 114-127.

Η ομάδα του Μέμφις, προηγήθηκε με 93-83 στο τρίτο δωδεκάλεπτο, με τον Γιάννη όμως να σημειώνει 17 πόντους στην τέταρτη περίοδο και με επιμέρους σκορ 22-4, πήραν το προβάδισμα που κράτησαν μέχρι τέλους.

Ο «Greek Freak», σημείωσε 37 πόντους (10/13β., 9/16διπ., 2/7τρ.), σημείωσε double double με τα 11 ριμπάουντ που πήρε, έδωσε 2 ασίστ, κι έκανε 1 κλέψιμο, ακολούθησε ο Μίντλετον με 26 και ο Μπλέντσο με 12 πόντους. Επίσης, 1 λεπτό αγωνίστηκε και ο Θανάσης.

Για τους Γκρίζλις, ξεχώρισε ο τρομερός Τζάκσον με 40 πόντους, με τον Μπρουκς και τον Κράουντερ να ακολουθούν με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-35, 62-66, 95-92, 114-127.