Η δράση των τμημάτων του ΑΣΟΛ

Η Ομόνοια ενημερώνει για τον απολογισμό των τμημάτων της, την εβδομάδα που μας πέρασε.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΑΝΔΡΕΣ
Η ομάδα μας επικράτησε εκτός έδρας της ΕΝΠ με 0-1 για την 21η αγωνιστική. Σκόρερ του νικητήριου γκολ ήταν ο Μάρκο Τσέποβιτς ο οποίος άνοιξε λογαριασμό με την πράσινη φανέλα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε τους 43 βαθμούς και βρίσκεται στην 2η θέση.

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Παλικαρίσια νίκη πέτυχε η ομάδα μας που επικράτησε της ΕΘΑ με 56-73 στο στάδιο «Ελευθερία». Η ΟΜΟΝΟΙΑ παρά το γεγονός ότι αναγκάστηκε να αγωνιστεί δύο μέρες μετά που ολόκληρο το ρόστερ μας εξήλθε από την περίοδο καραντίνας, μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένη να παλέψει μέχρι τέλους για τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 29-44, 47-57, 56-73

Οι πόντοι: Γκαρθ 23 (2), Γκαμπλ 16, Πηλακούτας 2, Τρετιακόβ 10 (2) Τσάφι 17, Γεωργακούδης 5 (1), Καραγιάννης, Καραμπατάκης, Στυλιανού, Πολυκάρπου, Χατζηλέρης.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΑΝΔΡΕΣ
Συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία η πετοσφαιρική μας ομάδα που πέτυχε την 13η νίκη της στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες!
Απόψε κέρδισε με 3-0 σετ (25-21, 25-11, 25-17) το ΑΠΟΕΛ στο ντέρμπι «αιωνίων» και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

ΦΟΥΤΣΑΛ
Δεν βρέθηκε στη καλή της μέρα η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με τον Αλεξίου δέχθηκε την ήττα με 7-1 από τον ΑΠΟΕΛ για την 5η αγωνιστική. Πλέον η ομάδα μας είναι 3η με επτά βαθμούς.

eSports
Με δύο νίκες (1-0 και 0-6) σε βάρος της Greek Freakz, η ομάδα μας πήρε το εισιτήριο για τον τελικό κυπέλλου της Τρίτης απέναντι στην ΑΕΚ Λάρνακας.