Εντός έδρας νίκη του Απόλλωνα επί του ΑΠΟΠ

Ο Απόλλωνας ήταν ο νικητής στον πρώτο χρονικά αγώνα της 4ης αγωνιστικής όπου επικράτησε στο γήπεδο του με 81-55, του ΑΠΟΠ. Η ομάδα της Λεμεσού μπήκε από νωρίς δυνατά στο παιχνίδι όπου κατάφερε να προηγηθεί και να διατηρήσει το προβάδισμα της μέχρι τέλους. Ως ο ACS MVP of the Game αναδείχθηκε ο Λίαμ Οράιλι με 19 πόντους (2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 4 ασσίστ).

Στα πρώτα στάδια του το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με το σκορ στο 4’ να είναι στο 7-7, ενώ τρία λεπτά μετά ο Απόλλων με 14 σερί πόντους προηγήθηκε με 21-7. Το τέλος της περιόδου βρήκε τους γηπεδούχους να είναι μπροστά στο σκορ με 24-9. Στην συνέχεια και έως το 15:30 το σκορ πήγε στο 35-21, ενώ έπειτα ο ΑΠΟΠ κατάφερε να μειώσει σε 40-29 έως την ολοκλήρωση του ημιχρόνου.

Μέχρι τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 53-37, ενώ με την λήξη του το σκορ πήγε στο 62-45. Χωρίς μεγάλες διαφορές συνεχίστηκε ο αγώνας και στην συνέχεια, όπου στο 35’ το συγκρότημα του Αντώνη Κωνσταντινίδη ήταν μπροστά στο σκορ με 69-50. Με την λήξη της αναμέτρησης η ομάδα της Λεμεσού επικράτησε με 81-55.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-9, 40-29, 62-45, 81-55