«Δεν θα είμαστε κομπάρσοι»

Ο Τσέντομιρ Γιανέφσκι μίλησε μετά το τέλος του αγώνα ΑΕΚ-Ολυμπιακός που έγινε στην «Αρένα» για την 2η αγωνιστική.

Όλα όσα είπε ο προπονητής των φιλοξενούμενων:

«Ήταν ένα δύσκολο ματς και έγινε δυσκολότερο γιατί δεχθήκαμε γκολ νωρίς. Είχαμε ένα δύσκολο έργο και μας δυσκόλεψε και στο αρχικό πλάνο. Βελτιωθήκαμε μετά, είχαμε κάποιες προϋποθέσεις για να σκοράρουμε. Μετά ήρθε το 0-2 και έγινε πιο δύσκολο το πρώτο ημίχρονο.

Κάναμε κάποιες αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο, ρισκάραμε μετά για το 2-2 αλλά και η ΑΕΚ είχε κάποιες φάσεις στην αντεπίθεση. Είμαι ικανοποιημένος από την παρουσία μας στα δύο ματς των πλέι οφφ, θα δούμε τι πρέπει να διορθώσουμε. Καλή συνέχεια στην ΑΕΚ.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου γιατί προσπάθησαν. Είναι ένα σημάδι που δείχνει πως δεν θα είμαστε κομπάρσοι και θα τα δίνουμε όλα».