Πρωτιά με 23-1

Πρωτιά στο διεθνές τουρνουά στην Ταϊλάνδη για την Εθνική μας ομάδα των Παίδων U15.

Στο σημερινό φινάλε οι διεθνείς μας νίκησαν και την Ταϊλάνδη με 2-1 και ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο17ο λεπτό και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 35' με τον Μάριο Κοκκινόφτα και έφτασε στο 2-1 με γκολ του Ηλία Κωστή στο 82ο λεπτό.

Με αλλαγές και σήμερα η ομάδα μας, ούτως ώστε να δοθεί από τον Ομοσπονδιακό μας προπονητή Αντριέν Χατζηαλεξάνδρου αρκετός χρόνος συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή.

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Χατζηγαβριήλ, Φιλίππου, Λαό, Κοκκινόφτα, Μαρνέρο (90' Κυριάκου), Κοτσώνη (65' Φασουλιώτης), Αναστασιάδη (33' Κωστής), Ποντικού (90' Μαραγκός), Φώτη (65' Οκκάς), Χρίστου (46' Ζευκής), Λοϊζου.

Η Κύπρος συμμετείχε στο τουρνουά μετά από πρόσκληση της UEFA η οποία το συνδιοργάνωσε, μαζί με την Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου της Ταϊλάνδης.