Όταν ο Μπεσάτ έκανε ότι ήθελε την Λιόν (video)

Τον Γάλλο μέσο του Απόλλωνα Βίνσεντ Μπεσάτ θυμήθηκαν στην Γαλλία με αφορμή τον αγώνα κυπέλλου ανάμεσα στην Νάντες και την Λιόν αύριο Σάββατο στις 21:55.

Αυτό γιατί την τελευταία φορά που αγωνίστηκαν οι δυο ομάδες για το Coupe de France ήταν την χρονιά 2014-15 με τον πρώην μέσα της Ανόρθωσης και νύν του Απόλλωνα να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής.

Ο 34χρονος πλέον Γάλλος σε εκείνον τον αγώνα πέτυχε χατ-τρικ στη νίκη της ομάδας του με 3-2 επί της Λιόν.

Ο Λακαζέτ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό για την Λιόν με τον Μπεσάτ να ισοφαρίζει στο 19ο λεπτό και στο 21ο λεπτό να δίνει προβάδισμα με 2-1 στην Νάντες. Ο Φεκίρ ισοφάρισε για την Λιόν σε 2-2 στο 59ο λεπτό και στο 89ο λεπτό και πάλι ο Μπεσατ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.