«MVP, MVP»: «Διπλός» Αντετοκούνμπο, έκανε ότι ήθελε με τους Σίξερς (vid)

Ποιος να τον σταματήσει; Κανείς είναι η απάντηση. Ο «Greek Freak» έκανε ότι ήθελε απέναντι στους Σίξερς, κατέγραψε 36 πόντους και 20 ριμπάουντ, οδηγώντας τους Μπακς στην νίκη με 112-101.

Οι Μπακς δεν ξεκίνησαν καλά και βρέθηκαν στο -4 (22-26) στην πρώτη περίοδο. Η άνοδος του Αντετοκούνμπο στην δεύτερη περίοδο, βοήθησε τους Μπακς να αντιδράσουν και να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα 54-51. Στην τρίτη περίοδο τα «Ελάφια» με την άμυνα τους ανάγκασαν τους Σίξερς σε... υποχώρηση, ενώ η διαφορά άρχισε να αυξάνεται φτάνοντας στους 12 πόντους (86-74)  με την λήξη της τρίτης περιόδου.

Οι Σίξερς αντέδρασαν και μείωσαν σε 91-85 και το... καμπανάκι χτύπησε στο Μιλγουόκι. Αυτό βοήθησε τους Μπακς να... ξυπνήσουν και με ηγέτη τον Γιάννη αντέδρασαν και έναν ένα επιμέρους σκορ 19-10 και προηγήθηκαν με 110-95, δίνοντας τέλος στις ελπίδες των Σίξερς, πριν το τελικό 112-101.

Οι Μπακς είναι πλέον στο 44-7 και είχαν για κορυφαίο τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που είχε 36 πόντους με 9/12 βολές, 12/18 δίποντα, 1/7 τρίποντα, 20 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο, ο Μϊντλετον 20 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Μπλέντσο 14 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Από την Φιλαδέλφεια (31-21) ο Χάρις ήταν πρώτος σκόρερ με 25 πόντους, ο Εμπίιντ είχε 19 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Χόρφορντ 15 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-26, 54-51, 86-74, 112-101.