Ατακάρα Γκάλη για Χρήστου: «Τα νέα παιδιά κολυμπούν...»

Ο Νίκος Γκάλης με post του στο twitter αποθέωσε τον Απόστολο Χρήστου για την κούρσα του και το μετάλλιο που κέρδισε στα 200μ ύπτιο, με τον «γκάνκστερ» να σημειώνει πως τα νέα παιδιά θα κολυμπούν έχοντας τον πρότυπο το νεαρό κολυμβητή.

Ο Απόστολος Χρήστου έγραψε ιστορία στην ελληνική κολύμβηση, καθώς μετά από μια συγκλονιστική κούρσα κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο με χρόνο 1:54.82 στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ήταν το δεύτερο μετάλλιο για την Ελλάδα στο κορυφαίο αθλητικό event του πλανήτη μετά το χάλκινο του Θόδωρου Τσελίδη και ο Νίκος Γκάλης συνεχάρη τον Έλληνα πρωταθλητή για την τεράστια επιτυχία του.

«Το πρώτο ολυμπιακό μετάλλιο στην πισίνα! Είναι ιδιαίτερα σημαντική μια τέτοια πρώτη φορά για τη χώρα σου, για τους συναθλητές σου, για τα νέα παιδιά που από σήμερα κολυμπούν με εσένα ως πρότυπο. Συγχαρητήρια Απόστολε Χρήστου!» ήταν το μήνυμα του «Γκάνγκστερ».

Πηγή: sdna.gr