Έσπασε το ρόδι ο ΑΠΟΕΛ

Με δελτίο Τύπου ο ΑΠΟΕΛ ενημερώνει για το νικηφόρο παιχνίδι της ομάδας πετόσφαιρας επί της Αναγέννησης.

Αναλυτικά:

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα Πετόσφαιρας πήρε απόψε ο ΑΠΟΕΛ, απέναντι στην Αναγέννηση Δερύνειας με 3-0 σετ. Οι γαλαζοκίτρινοι του Λοΐζου Λοΐζου παρουσιάστηκαν αρκετά καλοί και δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης στον αντίπαλο τους. Την ερχόμενη Παρασκευή 02 Νοεμβρίου η ομάδα μας θα ταξιδέψει στη Λεμεσό για να αντιμετωπίσει την ΑΕ Καραβά στο «Σπύρος Κυπριανού» για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο 1ο σετ ο αντίπαλο ήταν πιο συγκεντρωμένος στο ξεκίνημα και προηγήθηκε με 1-5. Ήταν μπροστά σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του, ωστόσο προς το τέλος οι γαλαζοκίτρινοι ανέβασαν ρυθμό, περιόρισαν στον ελάχιστο βαθμό τα λάθη και με πάθος κατάφεραν και πήραν προβάδισμα με 1-0 (25-22).

Στο 2ο σετ η ομάδα μας συνέχισε από εκεί που έμεινε. Συγκεντρωμένη και πειθαρχημένη από την αρχή μέχρι το τέλος. Ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ (8-6), πήρε προβάδισμα μέχρι και 6 πόντων (16-10) και στο τέλος πήραν το σερ με 25-22.

Παρόμοια εικόνα είχε και το 3ο σετ. Η ομάδα μας είχε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του και το πανηγύρισε με 25-23 και μαζί τη νίκη με 3-0 σετ.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-22, 25-22, 25-23