Άλλη «Κυρία»

Αλλαγμένη προς το καλύτερο η Ανόρθωση κι ενισχυμένη με τον διεθνή Κολομβιανό Χουάν Καμίλο «πέρασε» από το Αθλητικό Κέντρο «Σπύρος Κυπριανού» κερδίζοντας την ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών. Με τη νίκη αυτή η «Κυρία» ξεκόλλησε από τους τρεις βαθμούς όπου έμεινε η αντίπαλός της.

Η Ανόρθωση με την παρουσία του Κολομβιανού πασαδόρου Χουάν Καμίλο στην εξάδα έλεγξε τον ρυθμό και κέρδισε το πρώτο σετ με 25-18 απέναντι στην ΑΕ Καραβά που προσπάθησε.

Η «Μεγάλη Κυρία» υπερείχε καθόλη τη διάρκεια του σετ κερδίζοντας με 25-16 αυξάνοντας σε 2-0 το υπέρ της σκορ. Στο τρίτο σετ η Ανόρθωση συνέχισε να είναι ανώτερη κερδίζοντας με 25-14 και τον αγώνα με 3-0 σετ.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ(NT. ΛΕΤΣΙΕΦ): Αχιλλέως, Καμίνσκι, Καρακατσάνης, Γκράμεσφορντ, Χαμαγιούν, Θεοδούλου – Λίμπερο: Μιχαήλ. – Αλλαγές: Σεμένοφ, Γεωργίου.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ(Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Σαββίδης, Χριστοφόρου, Παγιάν, Ερέρα, Στρουγκάρεβιτς, Καμίλο –Λίμπερο: Παναγιωτίδης. – Αλλαγές: Κοντός