Εύκολη νίκη ο Green Air Παφιακός

O Green Air Παφιακός πήρε τη νίκη την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018 επί του Εθνικού Λατσιών τον οποίο κέρδισε με 3-0 στη Σάλα Αφροδίτη. Ο Εθνικός δέχθηκε άλλη μια ήττα, αλλά έπαιξε πολύ ωραίο βόλεϊ στο δεύτερο σετ.

Εύκολα κατέκτησε το πρώτο σετ ο Green Αir Παφιακός αφού επικράτησε με 25-13 αφού όταν ξέφυγε ήταν δύσκολο να προλάβει ο Εθνικός Λατσιών.

Ευχάριστα εξέπληξε ο Εθνικός Λατσιών που έκανε φοβερή προσπάθεια στο δεύτερο σετ βάζοντας δύσκολα στην Παφιακή ομάδα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 25-20 και πέτυχαν το 2-0.

Στο τρίτο σετ οι Παφίτες ήταν πολύ καλύτεροι κέρδισαν με 25-15 και τον αγώνα με 3-0 σετ.

Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ: Ανδρέου, Οικονομίδης, Χους, Κνέζεβιτς, Κωνσταντινίδης, Ουϊλιαν.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ: Χριστοφίδης, Γεωργίου, Σ. Προύσαλης, Βραχίμης, Κουλέντης, Χριστοφορίδης.