Επέστρεψε στην 4η θέση ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ επέστρεψε στην 4η θέση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας μετά την εύκολη νίκη στο «Λευκόθεο» επί της ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής. Η προσφυγική ομάδα προσπάθησε, αλλά δέχθηκε μια ήττα εντός προγράμματος.

Το πρώτο σετ ο ΑΠΟΕΛ «καθάρισε» εύκολα με 25-06 σε 18 λεπτά μόλις λεπτά. Η ανωτερότητα των «γαλαζοκιτρίνων» ήταν εμφανής και στο δεύτερο σετ εξασφαλίζοντας το σετ με 25-14. Η προσφυγική ομάδα  έκανε την προσπάθειά της σε αυτό το σημείο του αγώνα.

Στο τρίτο σετ οι δυο ομάδες παρουσιάστηκαν και με αλλαγές με ο ΑΠΟΕΛ να επιβάλλεται 25-17 και να εξασφαλίζει το τρίποντο με 3-0 σετ.

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΪΖΟΥ): Κασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Ράμμα, Δημητρίου – Λίμπερο1: Παντελή., Λίμπερο 2: Κυθραιώτης – Αλλαγές: Αβερκίου, Παναγίδης, Λαμπρινός, Φράγκου.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ( ΝΤ. ΛΕΤΣΙΕΦ): Αχιλλέως, Ιωαννίδης, Μιχαήλ,, Καρακατσάνης, Σεμένοφ, Ροντόλφο – Λίμπερο: Γεωργίου – Αλλαγές:  Κωνσταντίνου, Γκράμμεσντορφ.