Πήρε ψυχολογία ενόψει Κυπέλλου ο ΑΠΟΕΛ

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π.- ΑΠΟΕΛ 1-3 (25-22, 19-25, 18-25, 23-25)

Ψυχολογία ενόψει των διπλών αναμετρήσεων με την Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π. στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Κύπρου πήρε το ΑΠΟΕΛ που επιβλήθηκε στο Αθλητικό Κέντρο Παραλιμνίου της Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π. με 3-1 σετ για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Καττηγορίας. Ο αγώνας κράτησε 109’.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο σετ οι  «βυσσινί» κέρδισαν το πρώτο σετ 25-22 σε 30’ και έκανε το 1-0. Στο επόμενο σετ οι «γαλαζοκίτρινοι» ανασυντάχθηκαν κερδίζοντας 19-25 σε 25’ και ισοφάρισαν σε 1-1. Η ομάδα του Γ. Λάϊου έφερε το τρίτο σετ στα μέτρα της και κέρδισε σε 25’ 18-25 ανατρέποντας το σκορ κάνοντας το 1-2 σετ.

Στο τέταρτο σετ «βυσσινί» και «γαλαζοκίτρινοι» πάλεψαν στα ίσια με αποτέλεσμα να συμβαδίζουν στο σκορ 16-16. Το ΑΠΟΕΛ κατέστη φαβορί για  τη νίκη όταν προηγήθηκε 20-22, αλλά η Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π. μείωσε σε 23-24, αλλά το ΑΠΟΕΛ πήρε το σετ κερδίζοντας με 1-3 σετ σε 29’.

Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π.(N. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ): Στέκας, Stevovic, Rojas, Παπανδρέου, Milkov, Nascimento – Λίμπερο: Ελευθερίου – Αλλαγές: Παπέτας, Πέτρου.

ΑΠΟΕΛ (Γ.ΛΑΪΟΣ): Χρυσοστόμου, Κασαμπαλής, Juarez Gomes, Velichkovic, Γεωργίου, Ευσταθίου – Λίμπερο 1: Παντελή, Λίμπερο 2: Κυθραιώτης.