Η Γουίγκαν έβαλε επτά γκολ στη Χαλ, στο ημίχρονο!

Αδιανόητος καταιγισμός από τη Γουίγκαν σε βάρος της Χαλ, με τους γηπεδούχους να έχουν σκοράρει επτά γκολ ήδη μέχρι την ανάπαυλα.

Κάθε ομάδα είθισται να διαθέτει μια συντριπτική νίκη με μεγάλο εύρος τερμάτων στο ιστορικό της. Για τη Γουίγκαν, το υψηλότερο σκορ της ιστορίας της είναι το 7-0 και στο ματς κόντρα στη Χαλ το έχει ισοφαρίσει από το πρώτο κιόλας ημίχρονο!

Σε μια καταιγιστική εμφάνιση, οι παίκτες του coach Κουκ διέσυραν στα πρώτα 45 λεπτά τις Τίγρεις, ανοίγοντας το σκορ με τον Νέισμιθ μόλις στο 2' και φτάνοντας στο 3-0 με τη συμπλήρωση 32 λεπτών χάρη στους Μουρ και Ντάουελ.

Από το 37', όμως, μέχρι το τελευταίο σφύρισμα του πρώτου μέρους, ακολούθησε το απόλυτο κρεσέντο. Οι δύο τελευταίοι σκόραραν το δεύτερο προσωπικό τους γκολ έκαστος (40', 42'), ο Λόου βρήκε επίσης δίχτυα (37') και έδωσε ασίστ στον Γουίλιαμς (45+1') για να διαμορφώσουν το εμφατικό 7-0, στην πρώτη εμφάνιση ανάλογου σκορ σε ένα ημίχρονο στις τέσσερις επαγγελματικές κατηγορίες της Αγγλίας μετά το ματς της Γουότφορντ με την Μπλάκπουλ το 2015.

Κι όλα αυτά δίχως να πρέπει να ξεχνάμε πως μόλις την 1η Ιουλίου η Γουίγκαν μπήκε σε καθεστώς αναγκαστικής οικονομικής διαχείρισης.

Πηγή: gazzetta.gr