Στους «4» του κυπέλλου οι «Γλάροι»!

Η Μπράιτον κατέφερε να επιστρέψει από το 0-2 και να πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας!

Παρά το γεγονός ότι τις δύο ομάδες τις χωρίζει μια κατηγορία (η Μίλγουολ αγωνίζεται στην Τσάμπιονσιπ) τα «Λιοντάρια» είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες για γκολ στο ματς. Ο Πιρς πέτυχε στο 69ο λεπτό το πρώτο γκολ της αναμέτρησης με εξαιρετική κεφαλιά, ενώ ο Ο’Μπράιεν στο 78’ έγραψε το 2-0 μέσα σε τρελούς πανηγυρισμούς των φίλων της ομάδας του.

Ωστόσο, η Μπράιτον δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Ο Λοκάντια μείωσε σε 2-1 στο 88' και ο Μαρτς στις καθυστερήσεις του αγώνα ισοφάρισε σε 2-2!

Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση όπου το μόνο αξιοσημείωτο ήταν ότι η Μίλγουολ έμεινε με 10 παίκτες στο 119', όταν αποβλήθηκε ο Φέργκιουσον.

Στα πέναλτι οι παίκτες του Κρις Χιούτον ήταν πιο εύστοχοι και επικράτησαν με 5-4, παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά!