Και η μπάλα ήθελε ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! (vids)

Οι Κόκκινοι έφτασαν πολύ κοντά στο να χάσουν δύο βαθμούς στο εντός έδρας παιχνίδι με την Τότεναμ, αλλά στο 90’ κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο χάρη σε αυτογκόλ των Σπιρουνιών!

Στο 16’ ο Φιρμίνο με κεφαλιά πέτυχε το 1-0, από καταπληκτική σέντρα του Ρόμπερτσον. Στο 70’ ο Λούκας Μόουρα ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στα επόμενα λεπτά η ομάδα του Ποκετίνο έχασε τρεις σημαντικές φάσεις για να σκοράρει.

Στο 90ό λεπτό όμως, σε ένα κόρνερ της Λίβερπουλ, Γιορίς και Αλντερβάιρελντ μπερδεύτηκαν και ο δεύτερος πέτυχε αυτογκόλ, το οποίο χάρισε τη νίκη στο σύνολο του Κλοπ!

Ξανά στην πρώτη θέση η Λίβερπουλ με 79 βαθμούς, στους 77 η Μάντσεστερ Σίτι που έχει αγώνα λιγότερο. Στην τρίτη θέση με 61 βαθμούς έμεινε η Τότεναμ.