Με το δεξί στην πρεμιέρα της Premier League η Άρσεναλ

Έτοιμη για τη νέα σεζόν -και για κάτι καλύτερο φέτος- έδειξε με το… καλησπέρα στην Premier League η Άρσεναλ, η οποία, παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικά, νίκησε 2-0 την Κρίσταλ Πάλας εκτός έδρας!

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Αρσεναλ πέρασε «καθαρά» από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας (0-2) και ξεκίνησε δυνατά τη σεζόν 2022-23 στην Premier League.

Με τους Ζιντσέκο και Γκαμπριέλ Ζέσους να παίζουν από την αρχή, η ομάδα του Μίκελ Αρτέτα απέφυγε την έκπληξη στο πρώτο φετινό ματς του αγγλικού πρωταθλήματος. Οι Gunners ήταν σαφώς ανώτεροι στο πρώτο μέρος, καθάρισαν στο δεύτερο και έδειξαν ενθαρρυντική εικόνα για το μέλλον.

Ασίστ έκανε ο εξαιρετικός Ζιντσένκο στο πρώτο τέρμα της Άρσεναλ το οποίο πέτυχε ο Μαρτινέλι, με αυτογκόλ σφραγίστηκε η νίκη στην επανάληψη.