Η Γουλβς τον πρώτο τίτλο της σεζόν από την Μάντσεστερ Σίτι!

Με ήρωα τον Ρούι Πατρίσιο, ο οποίος απέκρουσε τρία πέναλτι η Γουλβς κατέκτησε το Premier League Asia Trophy που έγινε στην Σανγκάη.

Κάθε φορά που η Μάντσεστερ Σίτι αγωνίζεται απέναντι σε αγγλικές ομάδες και χάνει κάποιο τίτλο είναι είδηση. Έτσι και τώρα, ειδικά όταν αυτός πηγαίνει στα χέρια της Γουλβς!

Στον τελικό του Premier League Asia Trophy που έγινε στην Σανγκάη, οι λύκοι ήταν πολύ καλά οργανωμένοι για άντεξαν την πίεση των πολιτών που στο 27ο λεπτό έχασαν πέναλτι με τον Στέρλινγκ, ο οποίος σούταρε άουτ.

Η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο κράτησε το 0-0 και στα 90 λεπτά, στέλνοντας το παιχνίδι στα πέναλτι. Εκεί, ο Ρούι Πατρίσιο απέκρουσε τις εκτελέσεις των Γκιιντογάν, Σίλβα, Νμέτσα και η Γουλβς με συνολικό σκορ 3-2 κατέκτησε το τρόπαιο.

Στην τρίτη θέση τερμάτισε η Νιούκαστλ που χάρη σε γκολ του Μούτο κέρδισε 1-0 την Γουέστ Χαμ.

Πηγή: sdna.gr