Σίτι-Τότεναμ: ΜΑΤΣΑΡΑ και Deja Vu με ακυρωμένο γκολ στο 92'! (vids)

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν καταιγιστική στο Έτιχαντ (10 σουτ εντός εστίας έναντι μόλις 2 των φιλοξενούμενων!), ωστόσο η Τότεναμ "βρήκε" δύο γκολ στις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησε και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας!

Στο 92' ο Ζεσούς κατάφερε να σκοράρει για το 3-2 αλλά το VAR ακύρωσε το γκολ για χέρι του Λαπόρτ στην αρχή της φάσης, θυμίζοντας αντίστοιχη απόφαση στο περσινό ματς των δύο ομάδων για το Τσάμπιονς Λιγκ! Τότε ακυρώθηκε γκολ της Σίτι στις καθυστερήσεις και η Τότεναμ πήρε την πρόκριση, σήμερα το VAR ακύρωσε ξανά γκολ των Πολιτών στις καθυστερήσεις και τα Σπιρούνια πήραν την ισοπαλία!

Τα γκολ πέτυχαν στο 20' ο Στέρλινγκ, στο 23' ο Λαμέλα, στο 35' ο Αγουέρο και στο 56' ο Λούκας Μόουρα.