Ο Γουντ χάρισε το «τρίποντο» στη Νότιγχαμ κόντρα στην Πάλας

Ο Νεοζηλανδός επιθετικός με τέρμα που πέτυχε στο 64ο λεπτό έδωσε τη νίκη με 1-0 στην ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο κόντρα στους «αετούς», στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Premier League.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η Κρίσταλ Πάλας ήταν αυτή που έφτασε αρκετά κοντά στο να ανοίξει το σκορ όταν ο Ενκέτια δοκίμασε τα πόδια του από μακριά αλλά η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Σελς.

Τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Νότιγχαμ να απαντήσει στα δοκάρια όταν ο Ελάνγκα εκτέλεσε φάουλ, ο Γέιτς πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, ενώ ο Γουντ που προσπάθησε δεν μπόρεσε με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στα υπόλοιπα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νότιγχαμ ήταν αυτή που είχε την υπεροχή στην αναμέτρηση και κατάφερε να το μετουσιώσει σε γκολ στο 64ο λεπτό, όταν η μπάλα προσγειώθηκε στον Γουντ και ο Νεοζηλανδός επιθετικός με έναν κεραυνό νίκησε τον Χέντερσον και έγραψε το 1-0.

Στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρησης αν και πίεσε η Κρίσταλ Πάλας δεν κατάφερε να φέρει το ματς σε ισορροπία με τη Νότιγχαμ να πανηγυρίζει τη νίκη.