«Δεν τα παρατάμε ποτέ, πιστεύουμε σε αυτή την ομάδα»

Ο σκόρερ των «Λύκων» στην εκτός έδρας νίκη επί της πρωταθλήτριας Σίτι για την 8η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, Ανταμά Τραορέ, εξήρε το μαχητικό πνεύμα των συμπαικτών του.

Ο Ανταμά Τραορέ «χτύπησε» δύο φορές στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης (σ.σ. τελικό σκορ 0-2), σοκάροντας τους «Πολίτες», οι οποίοι έμειναν οκτώ βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Λίβερπουλ!

Αυτά ήταν τα πρώτα γκολ του 23χρονου μετά από 45 εμφανίσεις, ο οποίος σημείωσε μετά την περίφημη νίκη της ομάδας των Δυτικών Μίντλαντς: «Δεν είμαι μόνο εγώ. Όλη η ομάδα δημιούργησε αυτά τα γκολ. Είμαι πολύ χαρούμενος. Δουλέψαμε όλοι πολύ σκληρά για 90 λεπτά και το σημαντικό είναι ότι το πιστεύαμε. Αυτή ομάδα δεν τα παρατάει ποτέ, δεν έχει σημασία σε ποιο λεπτό είσαι, συνεχίζεις να τα δίνεις όλα και να πιστεύεις. Είμαι πολύ χαρούμενος για την ομάδα, για τον προπονητή που δουλεύει τόσο σκληρά.

Ξέρω ότι βρισκόμασταν σε δύσκολη θέση λόγω των αποτελεσμάτων. Πιστεύω ότι όταν προσπαθείς και δεν χάνεις την πίστη σου, θα ανταμειφθείς. Έχω παίξει σε διαφορετικές θέσεις και συνεχίζω να βελτιώνομαι. Θεωρώ ότι η Μάντσεστερ Σίτι είναι μία από τις καλύτερες ομάδες στον κόσμο. Το να τους νικήσεις λοιπόν μέσα στο γήπεδό τους είναι κάτι το καταπληκτικό. Δουλεύαμε σκληρά από την αρχή της σεζόν».

Πηγή: Premierleaguefans.gr