Πρώην του Ολυμπιακού βγήκε αλλαγή μετά από... 2 χρόνια!

Ένα εκπληκτικό σερί έλαβε τέλος για τον Σέρβο αμυντικό χαφ που είχε αγωνιστεί και στον Ολυμπιακό Πειραιώς πριν πάρει μεταγραφή στην Πρέμιερ Λιγκ.

Στις 26 Αυγούστου του 2017 ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς είχε αντικατασταθεί από τον Γιοάν Καμπάιγ στο 58ο λεπτό του αγώνα κόντρα στη Σουόνσι (0-2 για τους Κύκνους στο Σέλχαρστ Παρκ). Προπονητής της Κρίσταλ Πάλας ήταν ο Φρανκ Ντε Μπουρ.

Στις 23 Σεπτέμβρη του 2017 ο 28χρονος μέσος πήρε φανέλα βασικού από τον Ρόι Χότζσον σε ένα ματς κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι (ήττα με 5-0 για την Πάλας) κι έκτοτε δεν είχε αντικατασταθεί ούτε μια φορά, μέχρι το περασμένο Σάββατο που στο 77ο λεπτό του ματς με... τη Μάντσεστερ Σίτι έδωσε τη θέση του στον Κριστιάν Μπεντέκε.

Για περισσότερα από δύο χρόνια, ο Μιλιβόγεβιτς δεν είχε βγει ποτέ αλλαγή! Ο αρχηγός των Αετών την περασμένη σεζόν δεν έχασε ούτε λεπτό (!) στην Πρέμιερ Λιγκ, καθώς είχε 38 συμμετοχές παίζοντας 90 λεπτά σε κάθε ματς, με τον Ρόι Χότζσον να βασίζει πολλά επάνω του, τόσο στο ανασταλτικό όσο και στο δημιουργικό κομμάτι.

Συνολικά στην καριέρα του στην Κρίσταλ Πάλας ο Μιλιβόγεβιτς μετράει 101 συμμετοχές με 25 γκολ και 4 ασίστς.

Πηγή: Premierleaguefans,gr