Πρώην της Λίβερπουλ "σκότωσε" τη Σίτι στο "88"! (vids)

Το τελικό 2-2 στο Νιουκάστλ ανάμεσα στις "Καρακάξες" και τη Μάντσεστερ Σίτι, αφήνει την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα πολύ πίσω στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι δύο ομάδες. Μόλις τρία λεπτά κράτησε το προβάδισμα της Μάντσεστερ Σίτι με τον Ραχίμ Στέρλινγκ στο 22', αφού η Νιουκάστλ ισοφάρισε με το γκολ του Βίλεμς.

Στο δεύτερο ημίχρονο από μια... φωτοβολίδα του Ντε Μπρούινε και ένα καταπληκτικό σουτ του Σέλβεϊ (σ.σ. το 1ο του γκολ στο Σεντ Τζέιμσις Παρκ!), πρώην παίκτη της Λίβερπουλ! Ακόμα δύο πολύτιμοι βαθμοί χαμένοι στο κυνήγι του τίτλου για τους "Πολίτες" (στο -8 από την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ που έχει όμως ματς λιγότερο) - στους 16 βαθμούς και την 12η θέση ανέβηκε η Νιουκάστλ!