Αναβολή στον επαναληπτικό λόγω καιρού

Λίγες ώρες πριν από την διεξαγωγή του παιχνιδιού στο Μέρσεϊσαϊντ για τον 3ο γύρο του Κυπέλλου, ανακοινώθηκε αναβολή λόγω της καταρρακτώδους βροχής και ακραίων καιρικών φαινομένων σε μεγάλα κομμάτια του Ηνωμένου Βασιλείου...

Η ομάδα του Νάιτζελ Πίρσον παρά το γεγονός πως στο πρώτο παιχνίδι στο Vicarage Road είχε αποκτήσει προβάδισμα τριών τερμάτων από το 34ο λεπτό και έδειχνε πως θα εξασφάλιζε μια πολύ άνετη πρόκριση, τελικά χρειάστηκε να βάλει ακόμα ένα ματς στο πρόγραμμά της.

Η Τρανμίρ με ηρωική αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της 4ης του μηνός έφτασε στο 3-3 και χρειάζεται πλέον επαναληπτικός για την πρόκριση στον 4ο γύρο του Κυπέλλου.

Το ματς ήταν προγραμματισμένο για απόψε το βράδυ (21:45 ώρα Ελλάδας), ωστόσο, τα ακραία καιρικά φαινόμενα στο Μέρσεϊσαϊντ λόγω της καταιγίδας που πλήττει μεγάλα κομμάτια του Ηνωμένου Βασιλείου, οδήγησε το παιχνίδι σε αναβολή.