Ήττα-ντροπή η Γιουνάιτεντ και "άδειασε" το Ολντ Τράφορντ! (vids)

Άλλη μια απογοητευτική εμφάνιση για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, καθώς γνώρισε εντός έδρας ήττα με 0-2 από τη Μπέρνλι!

Το σύνολο του Σον Ντάις είχε μόλις 29% κατοχή της μπάλας, ωστόσο πέτυχε δύο γκολ στις δύο φάσεις που δημιούργησε εντός στόχου. Ανασταλτικά οι Clarets ήταν πολύ καλά στημένοι και κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν παθητικό. Οι Γουντ στο 39' και Τζέι Ροντρίγκες στο 56' ήταν οι σκόρερς των φιλοξενούμενων.

Δεν μπόρεσε να βρει τις λύσεις η Γιουνάιτεντ (πέτυχε ένα γκολ στα τελευταία λεπτά που ακυρώθηκε μέσω VAR) χωρίς τον τραυματία Ράσφορντ και παρέμεινε στο -6 από την τετράδα (είναι στην 5η θέση). Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τη Μπέρνλι, η οποία βρίσκεται πια στην 14η θέση και στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι 10 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα το μισό Όλντ Τράφορντ είχε αδειάσει, με εξοργισμένους οπαδούς της Γιουνάιτεντ να αποχωρούν πολύ πριν το τελευταίο σφύριγμα του ματς!