Ισοπαλία στο Όλντ Τράφορντ, ντεμπούτο Ποντένσε και Μπρούνο

Από έναν βαθμό πήραν Κόκκινοι Διάβολοι και Λύκοι, καθώς δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Μέτριο το ματς στο πρώτο ημίχρονο στο "Ολντ Τράφορντ", με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά τη Γουλβς να βασίζεται περισσότερο στις γρήγορες αντεπιθέσεις της και να είναι περισσότερο επικίνδυνη.

Στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο η ομάδα του Σόλσκιερ μπήκε πιο δυνατά και είχε την υπεροχή για 25 λεπτά, ωστόσο στη συνέχεια ανέλαβε δράση ξανά η Γουλβς. Έχασε ευκαιρίες, αλλά δεν σκόραρε, με το σκορ να μένει στο 0-0.

Πολύ καλός στο ντεμπούτο του και μάλιστα ως βασικός ο Μπρούνο Φερνάντες, θετικός και ο Ποντένσε που μπήκε στο 71’ ως αλλαγή.

Στην 6η θέση η Γιουνάιτεντ, στην 7η η Γουλβς, έχοντας από 35 βαθμούς. Απέχουν 6 από την τετράδα.