Η Μπράιτον έδειξε τον δρόμο στον Ολυμπιακό! (vid)

Η Γουλβς έδειξε σημάδια κόπωσης στην εντός έδρας ισοπαλία με την Μπράιτον (0-0) λίγες μέρες πριν έρθει στον Πειραιά για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Δεν είχε την φρεσκάδα που έχει συνήθως. Για να το καταλάβει κανείς καλύτερα, μόνο η Λίβερπουλ, η Λέστερ (δις) και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχουν καταφέρει να την κρατήσουν φέτος στο μηδέν.

Η Γουλβς όχι μόνο δεν σκόραρε, αλλά τελείωσε το ματς με την Μπράιτον (κακός της δαίμονας αφού δεν την έχει κερδίσει ποτέ σε 10 επίσημα παιχνίδια) μόλις με μία τελική προς την αντίπαλη εστία, ελάχιστες καλές στιγμές και ένα προβληματικό πρόσωπο, στην εντός έδρας ισοπαλία με 0-0 που στο τέλος της αγωνιστικές λογικά θα την αφήσει εκτός ευρωπαϊκής ζώνης.

Το 3-5-2 του Νούνο Εσπίριτο Σάντο δεν λειτούργησε ποτέ, η Μπράιτον που είναι η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη στο 2020 με πολύ physical παιχνίδι έτρεξε για τα καλά τους λύκους, που είχαν μόλις μία καλή στιγμή με τον Ραούλ Χιμένες (77’) μετά από προσπάθεια του Ντάνιελ Ποντένσε, ο οποίος μόλις είχε περάσει ως αλλαγή στην αναμέτρηση.

Ο Ανταμά Τραορέ που δινόταν αμφίβολος με πρόβλημα στον ώμο, ήρθε κι αυτός από τον πάγκο στο τελευταίο μισάωρο, σε ένα μουδιασμένο 90λεπτο από την Γουλβς που έκανε μία από τις χειρότερες φετινές της εμφανίσεις.

Ένα γκολ του Λακαζέτ στο 78ο λεπτό λύτρωσε την Άρσεναλ στο λονδρέζικο ντέρμπι με την Γουέστ Χαμ, με την ομάδα του Αρτέτα να φτάνει στις τρεις σερί νίκες και να πλησιάζει στους 5 βαθμούς την ζώνη του Champions League!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων της 28ης αγωνιστικής της  Premier League έχουν ως εξής

Άρσεναλ - Γουέστ Χαμ 1-0