ΒΙΝΤΕΟ: Διαπιστευμένος επιτέθηκε και πέταξε κάτω τον πρόεδρο της Φενέρμπαχτσε

Ο πρόεδρος της Φενέρμπαχτσε, Αλί Κοτς, δέχτηκε επίθεση από έναν άνδρα με διαπίστευση που τον έσπρωξε και τον έριξε στο έδαφος. Δείτε το βίντεο.

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση της Φενέρμπαχτσε στην έδρα της Γκέζτεπε. Οι γηπεδούχοι, παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στο ημίχρονο, κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό ισοφαρίζοντας στο 98' στο τελικό 2-2. Πέραν αυτού, το ματς αμαυρώθηκε από την επίθεση που δέχτηκε ο πρόεδρος της Φενέρ, Αλί Κοτς.

Στο ημίχρονο κατευθύνθηκε προς την κερκίδα των οπαδών των φιλοξενούμενων, γιατί είχε προκληθεί ένταση από την καθυστερημένη είσοδό τους στο γήπεδο. Αφού τα πνεύματα ηρέμησαν και καθώς κατευθυνόταν, μέσα από τον αγωνιστικό χώρο, προς τη θέση του, τον πλησίασε ένας άνδρας, τον έσπρωξε και τον έριξε στο χορτάρι.

Μάλιστα, όπως διαπιστώθηκε στην πορεία, ο συγκεκριμένος είχε διαπίστευση και παρέμεινε στη θέση του για το υπόλοιπο του αγώνα. Ωστόσο μετά τη λήξη του έγιναν οι σχετικές καταγγελίες από πλευράς Φενέρμπαχτσε, έχει ταυτοποιηθεί ως Φατίχ Οζκάν και θα κληθεί να λογοδοτήσει, όπως και η Γκέζτεπε που αναμένεται να τιμωρηθεί.