Ο πρώην ΑΕΚτζής έστειλε τη Λέγκια στον… δρόμο της Ομόνοιας

Η Λέγκια έπαιξε με τη φωτιά κόντρα στην Λίνφιλντ, δυσκολεύτηκε αφάνταστα, ωστόσο έκαμψε την αντίσταση των ΒορειοΙρλανδών με γκολ του Καντέ (έπαιξε στην ΑΕΚ Λάρνακας από το 2013 μέχρι τον Ιανουάριο του 2015) στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι πρωταθλητές Πολωνίας έπαιξαν με τη φωτιά κόντρα στην Λίνφιλντ, αλλά κατάφεραν στο 82΄και αφού η Λίνφιλντ έμεινε με δέκα στο 75’ να πάρουν την πρόκριση για τον 2ο προκριματικό.

Εκεί που ελπίζουμε ότι θα βρεθεί η Ομόνοια, κερδίζοντας αύριο την Αραράτ Αρμενίας.

Η εξέλιξη του αγώνα:

ΤΕΛΟΣ του αγώνα, στον δρόμο της Ομόνοαις η Λέγκια, εάν αύριο προκριθούν οι πράσινοι

89' Δοκάρι για την Λίνφιλντ μετά από μακρινό σουτ!

82' 1-0 για τη Λέγκια με σουτ του Καντέ

75' Κόκκινη για την Λίνφιλντ. Δεύτερη κίτρινη στον Millar

72' Ευκαιρία για την Λέγκια, όμως ο τερματοφύλακα πέφτει και μαζεύει

62' Κεφαλιά από παίκτη της Λέγκια, λίγο έξω

60' Προσπαθεί, αλλά δεν μπορεί η Λέγκια που κρατά συνεχώς μπάλα και ανανεώνει επιθέσεις

Έναρξη του β' ημιχρόνου

Ημίχρονο 0-0, με τη Λέγκια να έχει την κατοχή της μπάλας σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου

41' Μεγάλη ευκαιρία για την Λίνφλντ, με τον Boruc να κάνει μεγάλη απόκρουση σε κοντινή κεφαλιά

14' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λέγκια που ανεβάζει ρυθμούς σιγά σιγά