ΤΕΡΑΣΤΙΑ πρόκριση στις καθυστερήσεις η Γιουνάιτεντ!

Οι Κόκκινοι Διάβολοι ταξίδεψαν στο Παρίσι έχοντας πολύ δύσκολο έργο, καθώς είχαν ηττηθεί με 0-2 στο Ολντ Τράφορντ. Ο Ρομέλου Λουκάκου εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και άνοιξε το σκορ γις τη Γιουνάιτεντ μόλις στο δεύτερο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε και το 1-2 στο 30’, ενώ νωρίτερα ο Χουάν Μπερνάτ είχε ισοφαρίσει στο 12’.

Οι Γάλλοι είχαν συντριπτική κατοχή της μπάλας και αναζητούσαν ένα γκολ για να τελειώσουν την υπόθεση πρόκριση, ενώ η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ αμυνόταν και περίμενε ευκαιρίες για αντεπιθέσεις. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε πέναλτι για χέρι του Κιμπέμπε, ο Ράσφορντ το εκτέλεσε εύστοχα και χάρισε στην ομάδα του την πρόκριση στου "8" του Τσάμπιονς Λιγκ!