ΤΡΕΛΗ ανατροπή, η ΤΟΤΕΝΑΜ στον τελικό! (vids)

Απίστευτη εξέλιξη στο Άμστερνταμ, με τον Άγιαξ να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο και την... πολιορκία της Τότεναμ να τελειώνει με το 2-3 που στέλνει τα Σπιρούνια στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ!

Το σκορ του πρώτου αγώνα στο Λονδίνο (0-1 για τον Άγιαξ) ανάγκασε τους Άγγλους να βγουν μπροστά για να πετύχουν την ανατροπή. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν ονειρικό ξεκίνημα στο ματς, με τον αρχηγό τους, Ντε Λιχτ, να σκοράρει με κεφαλιά μόλις στο 5ο λεπτό!

Ακολούθησε μοιρασμένο παιχνίδι με καλές φάσεις και για τις δύο ομάδες, με τον Άγιαξ να καταφέρνει να φτάσει και σε δεύτερο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Ζιγιέχ πέτυχε με πολύ ωραίο σουτ το 2-0.

Στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο o Ποκετίνο τα έπαιξε... όλα για όλα, βάζοντας τον σέντερ φορ Γιορέντε αντί του αμυντικού χαφ Γουανιάμα που τραυματίστηκε. Και η ομάδα του ανταποκρίθηκε! Ο Λούκας Μόουρα πέτυχε τρία γκολ (!) στο 55', το 59' και το 95' και έστειλε την Τότεναμ στον... αγγλικό τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τη Λίβερπουλ!