Σχεδόν copy-paste

Η εικόνα του ΑΠΟΕΛ και στα δύο ημίχρονα του αγώνα με την Πέτροκουμπ, ήταν σχεδόν... copy-paste.

Τόσο στο ξεκίνημα του πρώτου, όσο και στο δεύτερο, οι γαλαζοκίτρινοι δεν είχαν τον έλεγχο, δίνοντας χώρο στον αντίπαλο παραμένοντας κυυρίως σε ρόλο άμυνας.

Στη συνέχεια, και περίπου μετά τα πρώτα 15-20 λεπτά σε κάθε ημίχρονο, η ομάδα του Γκαγιέγο κατάφερε να ισορροπήσει και να αποσυμφορήσει την πίεση του αντιπάλου, κυκλοφόρησε μπάλα ενώ δημιούργησε προϋποθέσεις αλλά και ευκαιρίες.

Τα δυο πρόσωπα του ΑΠΟΕΛ είναι κάτι που θα κοιτάξει να βελτιώσει ο Ισπανός τεχνικός ενόψει του επαναληπτικού, καθώς η ομάδα του θα πρέπει να είναι διπλά και τριπλά προσεκτική και πιστή στο πλάνο της εάν θέλει να κλειδώσει την πρόκριση.