Έμεινε με 10 παίκτες και κατέρρευσε ο Ολυμπιακός (vids)

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-1 από τον Ερυθρό Αστέρα για τη δεύτερη αγωνιστική του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ. Φάση κλειδί η αποβολή του Μπενζιά στο 58', για την οποία διαμαρτυρήθηκαν πολύ έντονα οι Πειραιώτες. Μέχρι εκείνο το σημείο η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς προηγούνταν στο σκορ με 0-1 από γκολ του Σεμέδο, έπειτα όμως κατέρρευσε και δέχτηκε τρία τέρματα, από τους Βούλιτς, Μιλούνοβιτς και Μποάκιε.

Πολλά και σημαντικά τα λάθη της άμυνας των Ερυθρολεύκων, με τον Ολυμπιακό να δέχεται δύο τέρματα από εκτελέσεις κόρνερ. Εξαιρετική η ατμόσφαιρα στο γήπεδο καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Πολλές αλλαγές στη βασική ενδεκάδα του Μαρτίνς! Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων, εδώ.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

Τέλος αγώνα.

90' Κίτρινες σε Μάριν και Τοροσίδη

Ο Μποάκιε πηδάει πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ κάνει το 3-1

89' ΓΚΟΛ ο Ερυθρός Αστέρας

88' Ο Ελ Αραμπί στο ματς αντί του Καμαρά

Στο απίστευτο 2-7 το σκορ στο Τότεναμ-Μπάγερν!

Σκόρερ ο Μιλούνοβιτς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ

ΓΚΟΛ για τον Ερυθρό Αστέρα και 2-1

86' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό με τον Μεριά. Βρέθηκε απέναντι στον Μπόριαν και έστειλε την μπάλα έξω

80' Κίτρινη στον Μποάκιε

Το γκολ του Ερυθρού Αστέρα

79' Ομάρ αντί Μασούρα

Πιέζουν οι γηπεδούχοι, αμύνεται ο Ολυμπιακός

73' Έξω ο Κάνιας λόγω τραυματισμού. Μέσα ο Πέτροβιτς.

71' Σουτ που μπλοκάρεται από τον Σα

Πιέζουν οι Σέρβοι για την ανατροπή

Σκόρερ ο Βούλιτς, φέρει ευθύνη ο Μεριά

63' ΓΚΟΛ ο Ερυθρός Αστέρας

62' Αλλαγή: Μποάκιε αντί Λα Πάρα

61' Αλλαγή: Ποντένσε αντί Λοβέρα

58' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ο Ολυμπιακαός. Δεύτερη κίτρινη στον Μπενζιά για φάουλ. Έντονα τα παράπονα των παικτών των Πειραιωτών.

56' Καλή φάση για τον Ερυθρό Αστέρα με τον Φαν Λα Πάρα να στέλνει ψηλά τη μπάλα από κοντά

1-4 η Μπάγερν την Τότεναμ

55' Αλλαγή για τους γηπεδούχους: Βούλιτς αντί Γιόβανσιτς

50' Σουτ του Γιόβανσιτς, ακίνδυνο

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

Το γκολ του Ολυμπιακού, εδώ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Δεν είναι καλό ποιοτικά το παιχνίδι, δεν έχει ρυθμό και οι σημαντικές φάσεις είναι πολύ λίγες. Ωστόσο, ο Ολυμπιακός έχει καταφέρει να προηγηθεί στο σκορ, εκμεταλλευόμενος το λάθος του τερματοφύλακα του Ερυθρού Αστέρα.

Τέλος πρώτου μέρους

1-2 η Μπάγερν κόντρα στην Τότεναμ στο άλλο ματς του ομίλου

42' Κίτρινη στον Μπενζιά

0-1 η ομάδα του Μαρτίνς με σκόρερ τον Σεμέδο από εκτέλεση φάουλ του μασούρα και λάθος του τερματοφύλακα του Ερυθρού Αστέρα

37' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

36' Κίτρινη στον Λα Πάρα

31' Κόρνερ του Μάριν, κεφαλιά του Ρόντιτς, η μπάλα άουτ

23' Κίνηση του Γκερέρο και σουτ λίγο έξω

15' Ούτε μια ευκαιρία στο ματς. Στο 1-1 ήδη το Τότεναμ - Μπάγερν

9' Δεν υπάρχει σημαντική φάση ως τώρα

Πολύ καλή η ατμόσφαιρα στο γήπεδο

1' Ξεκίνημα στο ματς