Ολυμπιακός - Μπάγερν 2-3: Την κοίταξε στα μάτια! (vids)

Πολύ καλή εμφάνιση για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Μπάγερν για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Πειραιώτες πάλεψαν κόντρα στη γερμανική ομάδα, ωστόσο η ποιότητα των Βαυαρών και η εκτελεστική δεινότητα του Λεβαντόφσκι έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Στο πρώτο ημίχρονο η Μπάγερν είχε 67% κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Ολυμπιακό να προσέχει περισσότερο την άμυνά του. Στο 23' ο Ελ Αραμπί έκανε το 1-0, αλλά στο 34' ο Λεβαντόφσκι ισοφάρισε σε 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν γεμάτο φάσεις και για τις δύο ομάδες. Ο Ολυμπιακός κράτησε πολύ περισσότερο τη μπάλα στα πόδια του και προσπάθησε να δημιουργήσει. Ο ρυθμός του ματς ήταν πολύ καλός. Στο 62' ο Πολωνός στράικερ με δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 1-2, στο 75' ο Τολισό με φοβερό σουτ πέτυχε το 1-3. Ωστόσο οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς δεν το έβαλαν κάτω και τέσσερα λεπτά αργότερα μείωσαν σε 2-3 με τον Γκιγιέρμε. Ο Ολυμπιακός πίεσε πολύ για την ισοφάριση κι έφτασε κοντά σε αυτή με τον Ποντένσε, αλλά τελικά το σκορ έμεινε στο 2-3.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

Τέλος αγώνα

Πιέζει για να ισοφαρίσει ο Ολυμπιακός!

88'  Αλλαγή Ολυμπιακός: Στη θέση του Καμαρά ο Ραντζέλοβιτς

Κίτρινη ο Ελ Αραμπί

88' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Ποντένσε ελίσσεται και σουτάρει δυνατά, μπλοκάρει δύσκολα ο Νόιερ

86' Αλλαγή Μπάγερν: Στη θέση του Μίλερ ο Πέρισιτς

Ο Γκιγιέρμε έκανε σουτ που βρήκε στον Τιάγκο, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Νόιερ για το 2-3

79' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό

Φοβερό μακρινό σουτ του Τολισό και 1-3 οι Γερμανοί

75' ΓΚΟΛ για τη Μπάγερν

Στο 52%  υπέρ του Ολυμπιακού η κατοχή της μπάλας στο διάστημα 46'-70'!

Ξανά σκόρερ ο Λεβαντόφσκι, με σουτ από κοντά μετά από πολλές μονομαχίες στην περιοχή του Ολυμπιακού

62' ΓΚΟΛ για τη Μπάγερν

50' Φάουλ του Τιάγκο Αλκάνταρα στον Καμαρά και κίτρινη κάρτα στον Ισπανό

46' Πολύ καλή φάση ο Ολυμπιακός από σέντρα Ποντένσε και κεφαλιά του Μασούρα που όμως περνάει έξω

46' Αλλαγή η Μπάγερν: Ο Τολισό αντί του Μαρτίνες

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Ολυμπιακός στέκεται καλά απέναντι στη Μπάγερν. Παρότι έχει μόλις 33% της κατοχής της μπάλας, κατάφερε να ανοίξει το σκορ, αλλά και να απειλήσει για δεύτερο γκολ. Ωστόσο, ο σούπερ σκόρερ της Μπάγερν, Λεβαντόφσκι, ισοφάρισε σε 1-1 μετά από διπλή προσπάθεια των Βαυαρών να νικήσουν τον Σα.

Τέλος ημιχρόνου

44' Σουτ του Μίλερ έξω από την περιοχή, έφυγε αρκετά άουτ

43' Φάση για τους Βαυαρούς. Ο Αλάμπα γύρισε τη μπάλα μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού όμως ο Κουτίνιο δεν κατάφερε να σκοράρει από καλή θέση

Σε 12 σερί φετινά ματς της Μπάγερν για όλες τις διοργανώσεις έχει σκοράρει ο Λεβαντόφσκι

Ο Λεβαντόφσκι με κεφαλιά πάσαρε  στον Μίλερ που έκανε το δυνατό σουτ, ο Σα έδιωξε πάνω στον επιθετικό της Μπάγερν και ο Πολωνός σκόραρε από κοντά για το 1-1

34' ΓΚΟΛ η Μπάγερν

31' Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός από προσπάθεια του Τσιμίκα, σε ετοιμότητα ο Νόιερ

Πιέζει η Μπάγερν, αμύνονται οι γηπεδούχοι.

1-0 με σκόρερ τον Ελ Αραμπί. Την ασίστ ο Τσιμίκας.

23' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Η Τότεναμ στο 20' είναι μπροστά με 2-0 επί του Ερυθρού Αστέρα

16' Αδύναμο σουτ του Λεβαντόφσκι έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, λίγο άουτ

11' Σέντρα του Ποντένσε, μπλόκαρε εύκολα ο Νόιερ

6' Κόρνερ για την Μπάγερν από σουτ του Κουτίνιο που κόντραρε στον Σεμέδο