Μπάγερν: «Μασκοφόροι μπήκαν στο γήπεδο» (Pic)

Η Μπάγερν, μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της, δεν έδωσε ιδιαίτερη έκταση στα όσα συνέβησαν στο Ρέντη στην αναμέτρηση απέναντι στον Ολυμπιακό για το Youth League.

Οι εικόνες ντροπής  που έλαβαν χώρα στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη έχουν σοκάρει άπαντες. Θυμίζουμε ότι στο 84ο λεπτό του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν στο 4-0 30-40 χούλιγκανς του Ολυμπιακού εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και στη συνέχεια επιτέθηκαν στους οπαδούς της Μπάγερν, με αποτέλεσμα να υπάρξουν τραυματίες.

Η Μπάγερν λοιπόν μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της δεν έδωσε έκταση στα γεγονότα μιας και έκανε μια πολύ... λάιτ περιγραφή των όσων τραγικών συνέβησαν στο προπονητικό κέντρο του Ολυμπιακού.

Χαρακτηριστικά ανέφεραν οι Γερμανοί:

«Το παιχνίδι επισκιάστηκε από ένα περιστατικό στα τελευταία λεπτά, όταν κάποιοι μασκοφόροι εισέβαλαν στο γήπεδο. Το παιχνίδι διακόπηκε. Μετά από λίγα λεπτά κατέστη δυνατό να συνεχιστεί. Λίγο αργότερα, ακούστηκε το τελικό σφύριγμα.»

Ταυτόχρονα στην ανάρτηση που έχουν κάνει για το ματς έχουν αναφερθεί κυρίως σε όσα συνέβησαν στο αγωνιστικό κομμάτι.

Πηγή: Sdna.gr