Μοιραίος ο Γεωργίου - στα πέναλτι η Μπαρτσελόνα (vid)

Τα... δεύτερα της Μπαρτσελόνα και τα... δεύτερα της Τότεναμ αναμετρήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση στις ΗΠΑ, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2 και τους Καταλανούς να κερδίζουν στα πέναλτι. Μοιραίος στη διαδικασία των πέναλτι ο Άντονι Γεωργίου.

Στην Πασαντίνα της Καλιφόρνια η Μπαρτσελόνα και η Τότεναμ πρόσφεραν ένα παιχνίδι με μπόλικη ένταση και συγκινήσεις στον κόσμο κι ας παρατάχθηκαν κυρίως με αναπληρωματικούς. Το τέλος του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2, με την Τότεναμ να ανατρέπει το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό από το ξεκίνημά του. Οι Καταλανοί άνοιξαν το σκορ στο 15' με σουτ του Μουνίρ Ελ Χανταντί και διπλασίασαν τα γκολ τους με τον  Αρθούρ στο 29’.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τότεναμ αντέδρασε και με δύο περιπετειώδη γκολ των Σον Χέουνγκ-Μιν (73') και Τζορτζ-Κέβον Εν'Κουντού (75') ισοφάρισε σε 2-2.

Στη διαδικασία των πέναλτι ο Άντονι Γεωργίου αστόχησε και η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 5-3.