ΣΑΡΩΤΙΚΗ Μπάγερν, τριάρα με ηγέτη Γκνάμπρι! (vids)

Πολύ ανώτερη από την Τσέλσι η Μπάγερν Μονάχου στο Λονδίνο, με κορυφαίο τον πρώην παίκτη της Άρσεναλ, Σερζ Γκνάμπρι!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, παρά τις φάσεις που δημιουργήθηκαν. Πιο κοντά στο γκολ έφτασαν οι φιλοξενούμενοι που είχαν δοκάρι με τον Μίλερ - σε καλή μέρα ο Καμπαγιέρο, που είχε πολλές εντυπωσιακές αποκρούσεις, ειδικά στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη οι Βαυαροί με δύο γκολ του Γκνάμπρι πήραν σαφές προβάδισμα κόντρα στους Μπλε, με τον Λεβαντόφσκι στο 73’ να πετυχαίνει και τρίτο γκολ. Ο Μάρκος Αλόνσο αποβλήθηκε στο 84' αφήνοντας την ομάδα του Λάμπαρντ με 10. Οι παίκτες του Φλικ διατήρησαν μέχρι τέλους το σκορ, κρατώντας μια ευρεία νίκη που τους φέρνει με το... ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.