Η Σίτι σόκαρε τη Ρεάλ με σπουδαία ΑΝΑΤΡΟΠΗ στο τέλος! (vids)

Οι Πολίτες πήραν τεράστια νίκη στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου, με δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο του δεύτερου ημιχρόνου!

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι, με λίγες καλές φάσεις και τους δύο τερματοφύλακες σε ετοιμότητα.

Στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο, ο ρυθμός ήταν καλύτερος. Οι Μερένχες προηγήθηκαν στο 60’ με τον Ίσκο και η Σίτι έδειχνε να έχει... αποδιοργανωθεί. Ωστόσο, στη συνέχεια ο Ντε Μπρούινε έκανε τη διαφορά, δίνοντας φανταστική ασίστ στον Ζεσούς που ισοφάρισε στο 78', ενώ στη συνέχεια (στο 83') ο Βέλγος πέτυχε το 1-2 από την άσπρη βούλα. Το πέναλτι το είχε κερδίσει ο Στέρλινγκ από μαρκάρισμα του Καρβαχάλ.

Στο 85’ ο Σέρχιο Ράμος ανέτρεψε τον Ζεσούς, δέχτηκε κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε για 26η φορά στην καριέρα του με τη Ρεάλ!

Σαφές προβάδισμα των Άγγλων για πρόκριση μετά από τη νίκη τους στη Μαδρίτη.