Εύκολα Ισπανία και Ιταλία, ματσάρες και ανατροπές (vids)

Ισπανία και Ιταλία είχαν εύκολο έργο απέναντι σε Μάλτα και Λιχτενστάιν και έκαναν το 2 στα 2 στα προκριματικά του EURO 2020. Μεγάλα παιχνίδια με ανατροπές και ισοπαλίες σε Νορβηγία και Ελβετία.

Εύκολα η Ιταλία και η Ισπανία

Στον όμιλο της Ελλάδας η Ιταλία διέλυσε το Λίχτενστάιν με 6-0, ενώ στον αγώνα που διεξήχθη προηγουμένως η Φιλανδία κέρδισε την Αρμενία με 0-2.

Με δυο γκολ του Μοράτα η Ισπανία κέρδισε 0-2 στην Μάλτα και ανέβηκε μόνη στην κορυφή του ομίλου της.

Ματσάρες και ισοπαλίες

Η Σουηδία πίστευε ότι έκανε την ανατροπή της ημέρας (αν όχι της χρονιάς), όταν το 2-0 στο Όσλο από την Νορβηγία έγινε 2-3 στο 91ο λεπτό, ωστόσο οι γηπεδούχοι με γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τουλάχιστον τον πόντο στο τρελό 3-3.

Την ίδια ώρα η Δανία πέτυχε το ακατόρθωτο. Τι κι αν έχανε με 3-0 στην Ελβετία μέχρι το 84ο λεπτό; Με τρία γκολ από εκείνο το σημείο και μετά πήρε κι αυτή το 3-3 σε ένα ακόμα απίστευτο παιχνίδι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων της 2ης αγωνιστικής των προκριματικών για το Euro 2020