ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Έπιασε πάτο: Ελλάδα-Λιχτενστάιν 1-1 (vids)

Η Ελλάδα υποδέχτηκε το Λιχτενστάιν για τα προκριματικά του Euro 2020 και μετά από μια απογοητευτική εμφάνιση είδε τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Σαλάνοβιτς πέτυχε το 1-1 και ισοφάρισε το τέρμα του Μασούρα που είχε ανοίξει το σκορ για την Ελλάδα. Το Λιχτενστάιν δεν είχε πετύχει γκολ σε κανένα από τα παιχνίδια που έδωσε για τα προκριματικά...

Η ενδεκάδα του Φαν'τ Σιπ, εδώ

H ΕΞΕΛΙΞΗ:

Τέλος του αγώνα. 1-1 το αποτέλεσμα.

Ένταση στις εξέδρες για την κάκιστη εμφάνιση και το ντροπιαστικό αποτέλεσμα.

87' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για φάουλ

86' Γιαννούλης αντί Μασούρα στο ματς.

Απίστευτη εξέλιξη, με τον εξαιρετικό σήμερα Σαλάνοβιτς να ισοφαρίζει σε 1-1 με πολύ ωραίο τελείωμα.

ΓΚΟΛ για το Λιχτενστάιν!

81' Αλλαγή: Ο Χόφερ αντί του Ρεχστάινερ.

Έχει πέσει ο ρυθμός.

68' Αλλαγή: Παυλίδης μέσα. Φετφατζίδης έξω.

Κορυφαίος του αγώνα ο Μασούρας.

64' Ο Μπράντλε στην θέση του Μέιερ.

62' Αλλαγή για την Ελλάδα, στη θέση του Μπουχαλάκη ο Ζέκα.

Γκολ του Κουλούρη ακυρώνεται καθώς η φάση είχε σταματήσει από τον διαιτητή.

55' Αλλαγή για το Λιχτενστάιν, ο Γιλντίζ στη θέση του Γκούμπσερ.

52' "Κεραυνός" του Μανωλά! Φοβερό σουτ εκτός περιοχής που τράνταξε το δοκάρι!

47' Δοκάρι ο Κουλούρης με κεφαλιά μετά από μπαλιά του Μασούρα.

46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

"Άδειο" το ΟΑΚΑ, δεν υπήρχε ενδιαφέρον για το αποψινό παιχνίδι.

Δεν είναι καλή η εμφάνιση της Ελλάδας, έχει προβληματίσει πολύ λίγο την άμυνα του Λιχτενστάιν. Πάντως, κατάφερε να βρει το γκολ και να προηγηθεί στο σκορ, ελπίζοντας σε άνοδο της απόδοσής της στο δεύτερο μέρος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' Πολύ καλή φάση για το Λιχτενστάιν με τον Γκούμπσερ να παίρνει κεφαλιά η οποία τελικά έφυγε έξω.

39' Δύσκολη επέμβαση του γκολκίπερ του Λιχτενστάιν σε πολύ καλό συρτό σουτ του Φετφατζίδη.

36' Ο Μασούρας πήρε κίτρινη κάρτα και θα χάσει τον επόμενο αγώνα.

Ο Κουλούρης δοκίμασε να σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα που από κοντά με προβολή άνοιξε το σκορ.

33' ΓΚΟΛ και 1-0 η Ελλάδα!

Διακοπή για αρκετά λεπτά λόγω τραυματισμού από σύγκρουση του Μασούρα με παίκτη του Λιχτενστάιν. Και οι δύο δέχτηκαν τις πρώτες βοήθειες.

Στο 75% η κατοχή της μπάλας για την Ελλάδα στα πρώτα 20 λεπτά του ματς.

Οι φιλοξενούμενοι κάνουν αρκετά λάθη αλλά τελικά καταφέρνουν να διώξουν τη μπάλα.

Η Ελλάδα έχει την μπάλα στα πόδια της και προσπαθεί να γίνει επικίνδυνη για την εστία του Λιχτενστάιν που αμύνεται.

1' Ο αγώνας ξεκίνησε.