«Διπλό» στο «Φίλιπς Στάντιον» κι αφεντικό στον όμιλο η Γρανάδα!

Ιδεώδης ήταν η πρεμιέρα της Γρανάδα στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς συνδυάστηκε με το εκτός έδρας 2-1 επί της Αϊντχόφεν, η οποία άνοιξε το σκορ, αλλά απέτυχε να υπερασπιστεί το προβάδισμά της.

Σ' ένα ισορροπημένο και εν πολλοίς μέτριο πρώτο ημίχρονο οι Ολλανδοί προηγήθηκαν με γκολ του Γκέτσε στις καθυστερήσεις, όμως μετά την ανάπαυλα οι Ισπανοί με δύο τέρματα εντός δέκα λεπτών (57' Μολίνα, 67' Ματσίς) γύρισαν το σκορ και έφτασαν στο πολύτιμο τρίποντο.

Θυμηθείτε το Live του αγώνα από το SPORTIME:
1' Σέντρα στον αγώνα!
10' Ουδεμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής
20' Μισοευκαιρίες είναι ό.τι καλύτερο έχουν δημιουργήσει ως τώρα οι δύο ομάδες
31' Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου τραυματίας ο Γκοναλόν, δεν φαίνεται σε θέση να συνεχίσει
35' Αλλαγή για τη Γρανάδα: Μοντόρο αντί Γκοναλόν
45+1' ΓΚΟΛ! 1-0 Η ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ!
Από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά-πάσα του Ντάμφρις ο Γκέτσε με σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους
45+3 Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν: Φίρχεφερ αντί Γκέτσε
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
57' ΓΚΟΛ! 1-1 Η ΓΡΑΝΑΔΑ!
Από εκτέλεση φάουλ του Μοντόρο ο Μολίνα με κεφαλιά ισοφαρίζει
64' Εντός περιοχής σουτ του Φουλκιέ αποκρούει ο Μβογκό
67' ΓΚΟΛ! 1-2 Η ΓΡΑΝΑΔΑ!
Ατομική προσπάθεια και υπέροχο φαλτσαριστό σουτ του Ματσίς από τη γωνία της περιοχής ολοκληρώνει την ανατροπή του σκορ για τους Ισπανούς
69' Αλλαγή για τη Γρανάδα: Σουάρεθ αντί Μολίνα
71' Εντός περιοχής σουτ του Μάλεν, αποκρούει δύσκολα ο Σίλβα
73' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν: Μαντουέκε αντί Ζούνιορ
81' Αλλαγή για τη Γρανάδα: Σόρο αντί Ματσίς
81' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν: Μπράις αντί Μίλα
96' Τέλος αγώνα!

ΑΪΝΤΧΌΦΕΝ (4-4-2): Μβογκό - Ντάμφρις, Μπάουμγκαρτλ, Μποσκαγκλί, Μαξ - Χέντριξ, Σανγκαρέ - Ιχατάρεν, Γκέτσε (46' Φίρχεφερ) - Μάλεν, Ζούνιορ (73' Μαντουέκε).
ΓΡΑΝΑΔΑ (4-2-3-1): Σίλβα - Φουλκιέ, Μπαραόνα, Βαγέχο, Νέβα - Μίλα (81' Μπράις), Ερέρα - Ματσίς (81' Σόρο), Γκοναλόν (35' Μοντόρο), Πουέρτας - Μολίνα (69' Σουάρεθ).