"Φάντασμα" στην Ουγγαρία ο ΠΑΟΚ

Η Βίντι νίκησε για δεύτερη φορά το «φάντασμα» του ΠΑΟΚ (1-0) και έκανε σχεδόν απίθανη την πρόκρισή του στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Σε «ελεύθερη πτώση» ο ΠΑΟΚ...

Κατώτερος των προσδοκιών ο ΠΑΟΚ για ακόμα ένα παιχνίδι κόντρα στη Βίντι. Ηττήθηκε ξανά και το ταξίδι του στο Europa League βρίσκεται… προ του τέλους. Στην Τούμπα βρέθηκε (πιθανόν) προς εκπλήξεως. Στη Βουδαπέστη όμως ήξερε ακριβώς με τι έχει να κάνει. Δεν τα κατάφερε όμως, με τους Ούγγρους να εμφανίζονται απόλυτα σοβαροί για 90+ λεπτά, να σκοράρουν εκμεταλλευόμενοι το λάθος του Βέρνμπλουμ, να απειλούν και με δεύτερο τέρμα και τελικώς να παίρνουν τη νίκη (1-0) και μαζί τις ουσιαστικές ελπίδες των Ασπρόμαυρων για πρόκριση στους «32»…

Ο ΠΑΟΚ μπορεί να είχε την κατοχή σχεδόν καθόλη τη διάρκεια του ματς, αλλά ήταν εντελώς ανούσια! Έπρεπε να φτάσουμε στα λεπτά των καθυστερήσεων για να νιώσει ο Κόβατσικ ουσιαστική απειλή. Πλέον ο Δικέφαλος του Βορρά χρειάζεται συνδυασμό αποτελεσμάτων για να ελπίζει σε πρόκριση, πληρώνοντας τις δύο «κολλητές» ήττες από τη Βίντι. Κανείς δεν διασώθηκε από το δεύτερο συνεχόμενο «ευρωπαϊκό» ναυάγιο. Όλη η ομάδα του ΠΑΟΚ ήταν σε κακή βραδιά και η επιλογή του Λουτσέσκου να ξεκινήσει στα χαφ μαζί τον Σάκχοφ και τον Βέρνμπλουμ συν τον Ελ Καντουρί πιο μπροστά, έκανε τον Δικέφαλο αρκετά αργό στη μεσαία γραμμή και προβλέψιμο.

Από: to10.gr