Εδώ είναι Βαλκάνια και "τέζα" ο Μουρίνιο!

Η Ντίναμο Ζάγκρεμπ, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μίσλαβ Όρσιτς που πέτυχε τρία γκολ (δύο στην κανονική διάρκεια και ένα στην παράταση), επικράτησε 3-0 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Europa League.

Από την αρχή του αγώνα η Τότεναμ παρουσιάστηκε νωθρή. Οι παίκτες της έμοιαζαν περισσότερο άνετοι από όσο θα έπρεπε για ένα τέτοιο παιχνίδι. Η Ντινάμο από την άλλη προσπαθούσε να βρει τον τρόπο που θα έβαζε ένα γκολ για να δώσει άλλη τροπή στο ματς. Τελικά τα κατάφερε στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Όρσιτς με τρομερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή και αριστερά έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Λιορίς. Ο Μουρίνιο προσπάθησε να φρεσκάρει την ομάδα του σε μία προσπάθεια να αλλάξει την εικόνα της, αλλά μάταια. Ο Μίσλαβ Όρσιτς με το δεύτερο τέρμα του στο 82' έκανε το 2-0, ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα και έστειλε το ματς στην παράταση.

Η Τότεναμ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά οι Κροάτες δεν αστειεύονταν και ειδικά ο Μίοσλαβ Όρσιτς. Το μεγάλο αστέρι των Κροατών με το τρίτο του τέρμα στο 106' έστειλε την Ντίναμο Ζάγκρεμπ στην οκτάδα και την Τότεναμ στο καναβάτσο.

Πηγή: Sport24