Το σχεδόν τέλειο πρώτο ημίχρονο και η παραδοχή Φαν Μπόμελ

Ο Απόλλωνας έκανε ένα σχεδόν τέλειο πρώτο ημίχρονο στην Ολλανδία κόντρα στην πανίσχυρη PSV, αλλά ένα 15λεπτο ήταν αρκετό για να χαλάσει ότι έχτιζε μέχρι εκείνη την στιγμή.

Λέμε σχεδόν τέλειο πρώτο ημίχρονο γιατί απλά δεν σκόραρε. Έκανε όλα τα άλλα, εκτός από το να στείλει την μπάλα στα δίκτυα. Πίεσε ψηλά, κράτησε μπάλα, επιτέθηκε σωστά, δεν επέτρεψε στην PSV να πιάσει ρυθμό και ήταν σε γενικές γραμμές εξαιρετικός, με το πλάνο του Αυγουστή να λειτουργεί στο 100%.

Η ατάκα του Φαν Μπόμελ: «Μας έσωσε ο Ζουτ» είναι χαρακτηριστική της εικόνας στο πρώτο ημίχρονο.

Ακόμα και όταν το σκορ ήταν στο 3-0, ο Απόλλωνας δημιούργησε δυο τεράστιες ευκαιρίες να αυξήσεις τις… ελάχιστες ελπίδες που έχει αυτή την στιγμή για πρόκριση, αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας ήταν πανέτοιμος και κράτησε το μηδέν.

Tην πορεία των κυπριακών ομάδων στις κορυφαίες ευρωπαϊκές οργανώσεις στηρίζει η Cablenet