Αποκλεισμός ΣΟΚ για ΠΑΟΚ, εκτός με... πικρή νίκη η ΑΕΚ!

Ο νταμπλούχος Ελλάδας κέρδισε με 3-2 τη Σλόβαν Μπρατισλάβας αλλά οι Σλοβάκοι με το 1-0 του πρώτου ματς πήραν την πρόκριση, ενώ η ΑΕΚ έκανε... κατάθεση ψυχής στην Τουρκία επικρατώντας με 0-2 της Τραμπζονσπόρ αλλά πλήρωσε το 1-3 του πρώτου παιχνιδιού και είπε αντίο στην Ευρώπη.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ, εδώ

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ, εδώ

Οπαδοί της Σλόβαν συνελήφθησαν με... σουγιάδες και σφυρί

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

Παρά το γεγονός ότι οι παίκτες του Νίκου Κωστένογλου τα έδωσαν όλα, η ΑΕΚ έμεινε στο 0-2 και δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή του 1-3 του ΟΑΚΑ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

93' Κόκκινη κάρτα στον Λόπες που ανέτρεψε τον Εκουμπάν όντας τελευταίος παίκτης.

88' Στη θέση του Οικονόμου ο Κλωναρίδης για την ΑΕΚ

79' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη και φάουλ σε καλή θέση για την Τραμπζονσπόρ

Η ΑΕΚ χρειάζεται ένα γκολ για την πρόκριση.

68' Κίτρινη κάρτα στον Γιουσούφ Σάρι που κράτησε τον Λόπες

Ο ΠΑΟΚ δεν ήταν σε καλή μέρα, δεν τα κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας παρά τη νίκη με 3-2 στην Τούμπα και αποχαιρετά την Ευρώπη από νωρίς.

87' Σκοράρει με τον Γιαννούλη ο Δικέφαλος και ψάχνει ένα ακόμα τέρμα!

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 3-2!

75' Κίτρινη στον Νόνο για φάουλ.

62' Ισοφαρίζει σε 2-2 η ομάδα της Σλοβακίας, ο Ντε Μάρκο με κοντινό πλασέ στην κίνηση ήταν ο σκόρερ!

ΓΚΟΛ για τη Σλόβαν!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τραπεζούντα.

41' Κερδίζει φάουλ ο Μάνταλος, κίτρινη κάρτα στον Περέιρα

53' Κίτρινη στον Ντε Καμπς για φάουλ στον Λημνιό.

50' Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κάνει την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά, το δεύτερο τέρμα ο Σφιντέρσκι και το γήπεδο παίρνει φωτιά!

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-1!!!

49' Σκόρερ ο Λημνιός!

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-1!

46' Έναρξη του δεύτερου μέρους στην Τούμπα.

35' Στη θέση του Όμπι Μίκελ ο Σερλόθ για την Τραμπζονσπόρ

Εξαιρετική η απόδοση της Ένωσης.

29' Ο Μάνταλος νικά τον Τσακίρ από την άσπρη βούλα και κάνει δύο τα τέρματα της ΑΕΚ.

ΓΚΟΛ και 0-2 η ΑΕΚ!!!

24' Ο Λιβάγια σκοράρει για την Ένωση και της δίνει ελπίδες!

ΓΚΟΛ και 0-1 η ΑΕΚ!

15' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι για φάουλ

Πανό κατά της UEFA στο γήπεδο του ΠΑΟΚ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ είναι σοκαρισμένος από το γκολ που δέχτηκε από τη Σλόβαν και θα πρέπει να ανεβάσει πολύ την απόδοσή του στο δεύτερο μέρος.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης χρειάζεται πλέον τρία τέρματα για να περάσει.

Ο Μεντβέντεφ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή κέρδισε τον Πασχαλάκη για το 0-1.

ΓΚΟΛ για τη Σλόβαν, 0-1!

31' Αλλαγή, αναγκαστική για τον ΠΑΟΚ, με τον Ελ Καντουρί να αφήνει τη θέση του στον Ντόουγκλας Αουγκούστο.

1' Έναρξη του αγώνα της ΑΕΚ στην Τουρκία.

Στο 79-21% η κατοχή της μπάλας!

Με πολλούς παίκτες στην άμυνα η Σλόβαν, κλείνει με επιτυχία τους χώρους στο πρώτο εικοσάλεπτο.

12' Κίτρινη στον Ντε Μάρκο για φάουλ στον Πέλκα.

Πιέζει ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα.

1' Έναρξη του αγώνα στην Τούμπα