ΑΠΟΕΛ-Ντουντελάνζ 3-4: ΣΟΚ στο μάτς των ανατροπών!

Η Ντουντελάνζ σε ένα τρελό παιχνίδι σόκαρε τον ΑΠΟΕΛ και έφυγε με τη νίκη με 3-4!

Σε ένα παιχνίδι που είχε ανατροπές, η Ντουντελάνζ κατάφερε να σκοράρει τέσσερα γκολ και να σοκάρει τον ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα από το Λουξεμβούργου προηγήθηκε με 0-2 στο 36’ και στο 51’, ωστόσο εκεί ο ΑΠΟΕΛ αντέδρασε και μέχρι το 58’ γύρισε το παιχνίδι σε 3-2. Δυστυχώς οι γαλαζοκίτρινοι δεν μπόρεσαν να τελειώσουν το παιχνίδι και στο 72’ και στο 82’ γύρισε ξανά το σκορ και έκανε το 3-4.

Ένα πραγματικά τρελό παιχνίδι, στο οποίο ο ΑΠΟΕΛ μπορούσε να κερδίσει, αλλά πλήρωσε τα εύκολα γκολ που δέχθηκε.

Δείτε το LIVE ΕΔΩ.

Κακός ο ΑΠΟΕΛ, 0-1 η Ντουντελάνζ

Ο ΑΠΟΕΛ είχε κακή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο, δίνοντας την ευκαιρία στην Ντουντελάνζ να κάνει το παιχνίδι της και να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 0-1.

Η ομάδα του Ντολ δεν μπόρεσε να βρει τους τρόπους να μπει στην περιοχή και να επιβάλει τον ρυθμό της. Σε αντίθεση με την Ντουντελάνζ, η οποία έκανε το παιχνίδι της, βρήκε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες και κατάφερε στο 36ο λεπτό να σκοράρει με τον Σινάνι να κερδίζει τον Μπέλετς σε τετ α τετ. Ο ΑΠΟΕΛ δεν έκανε ούτε μια ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που λέει πολλά για το πρώτο 45λεπτο.

0-2 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αντίδραση του ΑΠΟΕΛ σε 4λεπτο φωτιά

Στο 51’ η Ντουντελάνζ εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ και έκανε το 0-2. Κάπου εκεί, χτύπησε το ξυπνητήρι του ΑΠΟΕΛ και άναψε τις μηχανές του. Από το 54’ μέχρι το 58’, οι γαλαζοκίτρινοι έδειξαν απίστευτη αντίδραση, σκόραραν τρία γκολ και έφεραν τούμπα το παιχνίδι με Πάβλοβιτς (2) και Ντε Βινσέντι.

Νέα ανατροπή και ΣΟΚ για τον ΑΠΟΕΛ

Εκεί που ο ΑΠΟΕΛ φαινόταν ότι είχε τον έλεγχο, η Ντουντελάνζ βρήκε τις δυνάμεις και πέτυχε νέα αντροπή στο 72' και στο 82'. Σε ένα πραγματικά τρελό παιχνίδι ο ΑΠΟΕΛ γνώρισε την ήττα με 3-4 και μπήκε με το... αριστερό στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Tην πορεία των κυπριακών ομάδων στις κορυφαίες ευρωπαϊκές οργανώσεις στηρίζει η Cablenet