Ούτε τώρα νίκη για τη Βασιλεία

Ούτε στο ντεμπούτο του υπηρεσιακού, Αλεξάνταρ Φράι, κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης η Βασιλεία που έμεινε στο 1-1 με τη Ξαμάξ, με τον Νουζόλο στο 86' να ισοφαρίζει το γκολ του Οκαφόρ.

Ο Αλεξάνταρ Φράι πήρε "σκούπα" τα άλλαξε όλα, σχηματισμό (επέλεξε το 4-4-2) και πρόσωπα, όμως η νίκη δεν ήρθε και πάλι για τους Ελβετούς, που ισοφαρίστηκαν τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε και παρέμειναν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, λίγες ημέρες πριν τη ρεβάνς με τον ΠΑΟΚ.

Η Βασιλεία ναι μεν ήταν καλύτερη συγκριτικά με το παιχνίδι της πρεμιέρας στο πρωτάθλημα, είχε ευκαιρίες, προηγήθηκε και στο σκορ με το γκολ του Οκαφόρ στο 64΄, όμως απέτυχε να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα με συνέπεια, να το... πληρώσει με τον Νουζόλο στο 86' να υπογράφει το τελικό 1-1.

Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κάμπο, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ (Αλεξάνταρ Φράι): Όμλιν, Σούτσι, Κιούμαρτ, Βίντμερ, Ριβέρος, Ζουφί, Φρέι, Όκαφορ (77' Στόκερ), Καλουλού (62' Μπουά), Αγιέτι και Βολσφίνγκελ (70' Κάμπο).

ΑΠό: sdna.gr