Αστάνα πάνε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Γιουρόπα!

Με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, η Αστάνα έκανε την ανατροπή κόντρα στους Κόκκινους Διαβόλους, επικράτησε με 2-1 και πήρε τη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της!

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ με πολλούς νεαρούς στη σύνθεσή της δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα. Το γκολ του Τζέσε Λίνγκαρντ στο 10ο λεπτό δεν ήταν αρκετό, καθώς Σομκό στο 55' και Μπερνάρντ στο 62' πέτυχαν την ανατροπή του σκορ. Η ομάδα από το Καζακστάν υποχρέωσε έτσι την αγγλική ομάδα στην πρώτη της ήττα στο φετινό Γιουρόπα Λιγκ.

Επιστροφή στα γκολ μετά από 28 (!) αγώνες για τον Λίνγκαρντ, ο οποίος φορούσε και το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Η Γιουνάιτεντ παραμένει στην πρώτη θέση του ομίλου της αλλά δεν έχει εξασφαλίσει ακόμη μαθηματικά την πρόκριση.