Άρσεναλ-Ολυμπιακός 1-2: ΜΑΓΙΚΟ ερυθρόλευκο βράδυ! (vids)

Ένας θρυλικός Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει νίκη-πρόκριση κόντρα στην Άρσεναλ στο Λονδίνο και να γράψει ιστορία!

Με εξαιρετική εμφάνιση η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς μπλόκαρε τα ατού των Κανονιέρηδων, οι οποίοι δεν είχαν σουτ εντός στόχου μέχρι το 75'! Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Σισέ και έχασε μεγάλες ευκαιρίες για το 0-2, με το ματς να οδηγείται τελικά στην παράταση.

Εκεί ο Ομπαμεγιάνγκ με ένα φανταστικό γκολ πέτυχε το 1-1, αλλά οι Ερυθρόλευκοι δεν το έβαλαν κάτω, έφτασαν στο γκολ με τον Ελ Αραμπί και πήραν την πρόκριση!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

Σκόρερ ο Ελ Αραμπί για την ομάδα του Μαρτίνς!

119' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός!

117': Κι άλλη αλλαγή. Ο Παπαδόπουλος πέρασε στη θέση του Γκιλιέρμε

114' Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Λοβέρα μέσα, Τσιμίκας έξω

Μαγικό ψαλιδάκι του Ομπαμεγιάνγκ και 1-1 οι Κανονιέρηδες

113' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ

108' ΔΟΚΑΡΙ ο Ολυμπιακός! Φοβερό σουτ του Μασούρα στην οριζόντια δοκό

106' Αλλαγή η Άρσεναλ: Έξω ο Λακαζέτ, μέσα ο Μαρτινέλι

105'+2' Έληξε το πρώτο 15λεπτο της παράτασης

104' Τεράστια ευκαιρία για τους Ερυθρόλευκους! Τη σπαταλά ο Μπρούνο Γκασπάρ με πολύ κακό τελείωμα από εξαιρετική θέση

103' Αλλαγή η Άρσεναλ: Αναγκαστική, έξω ο τραυματίας Μουστάφι, μέσα ο Παπασταθόπουλος

100' Πιέζει η Άρσεναλ, αντέχει ο Ολυμπιακός

97' Κουρασμένες οι δύο ομάδες αλλά έχει καλό ρυθμό το ματς ακόμα

93' Τραυματισμός του Τσιμίκα. Σηκώνεται μετά από λίγο

91' Ξεκίνημα στην παράταση

Τέλος αγώνα, 0-1 ο Ολυμπιακός, ακολουθεί παράταση!

90'+1': Ευκαιρία από κεφαλιά του Μπα, η μπάλα πέρασε άουτ

86': Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Έξω Βαλμπουενά, μέσα Μπρούνο Γκασπάρ

84' Αλλαγή Άρσεναλ: Ο Γουίλοκ στη θέση του Μπεγερίν

81' Σουτ του Λακαζέτ περνάει ψηλά άουτ

77': Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Ο Μασούρας πέρασε στη θέση του Ραντζέλοβιτς

77' Πεπέ και Λακαζέτ έχασαν φοβερή διπλή ευκαιρία, με τον Σα να αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του πρώτου από κοντά!

Στο 0-3 τα σουτ στον στόχο για τις δύο ομάδες!

72' Αλλαγή η Άρσεναλ: Έξω ο Θεμπάγιος, μέσα ο Τορέιρα

70' Καλό δίλεπτο για την ομάδα του Μαρτίνς, έκλεισε τους Κανονιέρηδες στα καρέ τους

Πιέζει η Άρσεναλ, αμύνεται ο Ολυμπιακός

62' Μακρινό σουτ του Πεπέ, η μπάλα άουτ

58' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά

57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τσιμίκας πέρασε τρεις παίκτες και ο Λένο έβγαλε πολύ δύσκολα το σουτ του

Από κόρνερ του Βαλμπουενά ο Σισέ με δυνατή κεφαλιά σκοράρει για το 0-1 του Ολυμπιακού!

53' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

50' Η Άρσεναλ κυκλοφορεί τη μπάλα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης

46' Άρχισε το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο στο Λονδίνο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0 το σκορ.

41' Σουτ του Ελ Αραμπί έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα

39' Γκολ για την Άρσεναλ το οποίο ακυρώθηκε. Ο Λακαζέτ σκόραρε αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ ο Σακά που έκανε την ασίστ

36' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

30' Χωρίς σημαντικές φάσεις στο ημίωρο

20' Κίτρινη κάρτα στον Μπα για μαρκάρισμα στον Πεπέ

18' Προσπαθούν να βγουν μπροστά οι φιλοξενούμενοι. Ο Ραντζέλοβιτς βγήκε πλάγια αλλά δεν πρόλαβε την μπαλιά του Ελ Αραμπί

Κυκλοφορεί τη μπάλα η Άρσεναλ, αμύνεται σωστά ο Ολυμπιακός

10' Χωρίς φάσεις το πρώτο δεκάλεπτο

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Davide Massa από την Ιταλία

1' Το παιχνίδι ξεκίνησε!