Ολυμπιακός - Γουλβς 1-1: Ανοιχτά όλα για τη ρεβάνς

Μετά από ένα πολύ κακό ποιοτικά ματς, σε άδειες λόγω κορωνοϊού εξέδρες, οι Ερυθρόλευκοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τους Λύκους στο Γ. Καραϊσκάκης για το πρώτο ματς της Φάσης των "16" στο Γιουρόπα Λιγκ.

Ο Ολυμπιακός μπήκε ορεξάτος στο παιχνίδι, αλλά η αποβολή του Σεμέδο με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 28' του... έκοψε τη φόρα. Παρόλα αυτά, προηγήθηκε με τον "killer" Ελ Αραμπί στο 54', αλλά ο Νέτο στο 68' ισοφάρισε μετά από εκτέλεση φάουλ και κόντρα στον Μπουχαλάκη. Ελάχιστες οι καλές φάσεις στο ματς, το οποίο θα ξεχαστεί γρήγορα.

Όλα ανοιχτά για τη ρεβάνς στην Αγγλία, εάν επιτρέψει ο κορωνοϊός να διεξαχθεί αυτή...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

ΤΕΛΟΣ αγώνα.

92' Κίτρινη στον Νέτο για φάουλ στον Γκασπάρ

90' Κίτρινη στον Σα για καθυστέρηση

79' Αλλαγή η Γουλβς: Βινάγκρε έξω. Μέσα ο Ποντένσε

74' Αλλαγή ο Μαρτίνς: Ελ Αραμπί έξω. Μέσα ο Φορτούνης

Το 1-1 για τους φιλοξενούμενους, από εκτέλεση φάουλ του Νέτο, η μπάλα βρήκε στον Μπουχαλάκη και πήγε στα δίχτυα

67' ΓΚΟΛ η Γουλβς

59' Μεγάλη ευκαιρία για την Γουλβς, ο Χιμένες στο τελείωμα, η μπάλα περνά έξω έχοντας βρει στο πρόσωπο του Σα

Σκόρερ ο Ελ Αραμπί! Ο Καμαρά πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, ο Γκιγιέρμε γύρισε τη μπάλα στον Ελ Αραμπίπου πέτυχε το 1-0.

54' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

46' Αλλαγή η Γουλβς: Νέτο μέσα, Ντόχερτι έξω

Καλύτερος ο Ολυμπιακός μέχρι την αποβολή του Σεμέδο, μετά πήρε πρωτοβουλίες η Γουλβς. Χωρίς σημαντικές ευκαιρίες το πρώτο ημίχρονο, στο άδειο Γ. Καραϊσκάκης.

45'+1' Τέλος στο πρώτο μέρος.

43' Σουτ του Τραορέ, η μπάλα αρκετά άουτ

42' Στο 311 - 122 οι επιτυχημένες πάσες

38' Κίτρινη κάρτα στον Κόουντι για μαρκάρισμα στον Βαλμπουενά

Η αποβολή άλλαξε την εικόνα του ματς και τώρα επιτίθεται η Γουλβς

34' Σουτ του Βιναγκρ άουτ

33' Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Ο Σισέ αντί του Μασούρα στο ματς

Ο Πορτογάλος στόπερ δέχτηκε τρίπλα από τον Ζότα και τον ανέτρεψε ως τελευταίος παίκτης, κόκκινη και φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή

28' Κόκκινη στον Σεμέδο!!!

27' Σουτ του Γκιγιέρμε, η μπάλα ψηλά άουτ

24' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι, αλλά τελικά σφυρίζεται οφσάιντ

20' Μόνιμα τη μπάλα την κυκλοφορεί ο Ολυμπιακός, οι Άγγλοι αμύνονται

9' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ, αδύναμη εκτέλεση του Βαλμπουενά

8' Κίτρινη κάρτα ο Ντόχερτι για φάουλ

Ο Ολυμπιακός έχει τη μπάλα στα πόδια του, σε θέση άμυνας η Γουλβς.